راهیان نور/ 93

راهیان نور/ 93

راهیان نور/ 93

محمدرضا حیدری

2 بهمن 1398

1)  خادمی و تحقیق میدانی- جنوب 93

جامعه هدف: آسیب شناسی با جامعه هدف زائرین، خادمین، برنامه های فرهنگی و مجاورین (شناسایی نقاط محروم و مناسب جهت برنامه های تبلیغی جهادی) و ارائه گزارش به مسئولین ذی ربط (با توجه به سفارشات رهبری در زمینه اردوهای جهادی).

میزان فعالیت ها : حدود 150 نفر روز

زمان برگزاری: ایام نوروز سال 1393 (اسفند 1392 و فروردین 1393)

مدت زمان برگزاری: حدود 15 روز

تعداد افراد گروه شرکت کننده در برنامه: حدود 15 نفر

جامعه هدف: استان خوزستان

اهداف: تحقیقات میدانی در زمینه مشکلات فرهنگی مردم و شناخت زمینه های موجود جهت تبلیغ در مناطق مختلف استان خوزستان

ایام نوروز سال 1393، گروهی از طلاب، با دغدغه ی اجرای طرحی نو برای شناخت مشکلات مناطق محروم نشین استان خوزستان، همگام با کاروان های راهیان نور و خادمین این حرکت عظیم، به مناطق و شهرهای مناطق 8 سال دفاع مقدس قدم گذاشته، و تحقیقات میدانی وسیعی را در سطح شهرهای مختلف انجام داده، و گزارش های متنوع، جامع و کاملی را در بازه ی زمانی 15 روزه در شهرها و روستاهای مختلف در سطح وسیعی، انجام دادند.

همزمان و پس از برگزاری این فعالیت تحقیقاتی، گزاراشات شفاهی و کتبی واصله، مورد بررسی قرار گرفته و در یک نظام جامع آماری، همراه با تحلیل اساتید فن، گزارشی جامع تهیه شده، و به مراجع ذی ربط، جهت پیگیری و برنامه ریزی، ارائه شد.

از نکات ویژه این طرح تحقیقاتی، گستره ی این کار تحقیقاتی در شهرها و روستاهای مختلف استان خوزستان، همراه با فعالیت شبانه روزه می باشد.

2)  راهیان نور – غرب 93

همکاری با ستاد راهیان نور جهت اعزام زائرین تحت قالب: ثبت نام، اعزام، خدمات و امور فرهنگی.

میزان فعالیت ها : حدود 200 نفر روز

اجرای برنامه های فرهنگی جهت عموم زائرین از قبیل مراسمات و روایتگری و برنامه های فرهنگی خصوصا در قالب برنامه های فرهنگی کودکان.

اجرای برنامه های فرهنگی ویژه کودکان (شبیه سازی عملیات های دفاع مقدس)

زمان برگزاری: ایام تابستان سال 1393

مدت زمان برگزاری: حدود 15 روز

تعداد افراد گروه شرکت کننده در برنامه: حدود 20 نفر

جامعه هدف: استان کردستان و آذربایجان غربی و زائرین راهیان نور

اهداف: تبلیغ غیر مستقیم معارف ناب شیعه در بین برادران اهل سنت، و همچنین آشنایی طلاب با مفهوم ایثار و شهامت.

هر چند نام راهیان نور در بیشتر اوقات، یادآور مناطق استان خوزستان می باشد، اما رشادت های برادران شیعی و سنی در مناطق کردستان و آذرباییجان غربی را نباید فراموش کرد.

اکثریت بودن برادران اهل سنت در این شهرها، همراه با حضور گروه ها و فرقه های مختلف و تبلیغات مسموم در بین اهالی این دیار، نیازمند حرکت عظیم و جهادی، البته غیر مستقیم، جهت بصیرت افزائی مردم این مناطق می باشد.

این مجموعه، همراه با پیگیری و فراهم کردن حضور طلاب در این مناطق جهت زیارت، به تبلیغ غیر مستقیم معارف ناب شیعی پرداخته و با رصد کردن دقیق شرایط، وظیفه خود را در این راستا انجام می داد.

همچنین، برگزاری برنامه های تبلیغی جهت آشنایی زائرین و طلاب محترم، با مفهوم ایثار و شهادت، در کنار برگزاری برنامه های تبلیغی متنوع و جدید جهت زائرین کودک و نوجوان، از ویژگی های بارز این فعالیت های تبلیغی می باشد.

 

بدون دیدگاه
ارسال دیدگاه